Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Lukášovo léto? Náročné
Facebook Lukáše Bauera
Vyhledat

Výběr z fotogalerie…

« červenec 2017 »
Ne Po Út St Čt So
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

 MP

Marketingovým partnerem Lukáše Bauera je
Müller Production s.r.o.

 
Translate into
Akce dokumentů

Lukášovo léto? Náročné

Redakce: 31.08.2010

Končí prázniny a také jedna část přípravy Lukáše na nadcházející sezonu. V přípravě se snažil zaměřit na rychlost, s rodinou byl na dovolené v Řecku, pár dnů v Tatrách a už se těší na první lyžování na ledovci.

Jaké bylo léto?

Stejně jako každý rok, tedy náročné.

Co všechno jsi zvládl?

Během prázdnin jsme byl dvakrát v lyžařském tunelu v Oberhofu. A myslím, že se mi zatím daří záměr s více rychlostnějšími tréninky. Až netradičně jsem na trénincích sprintoval třeba na padesát sto metrů na kolečkových lyžích a podobně, což jsme se pak v tunelu snažili přenášet na lyže. V závěru srpna jsem tradičně absolvoval soustředění s celým týme, v neděli jsme se vrátili z rakouského Obertilliachu.

Máš dojem, že už jsi rychlejší?

To vyloženě nemám, ale tím, že se zaměřuji na sprinty a rychlost ve skupině, tak se nutím udržet nebo i nastupovat. Je to zkouška podmínek, které přicházejí v úvahu při závodu. Ze čtyřčlenné skupiny jsem, samozřejmě, poslední či předposlední v rychlosti, ale těžko na cvičišti lehko na bojišti, jak se říká. Uvidíme, až nám to změří na závodech. Určitě to pro mě byl velký impulz a musel jsem si častokrát hrábnout až na dno.

Jak jsi "přežil" letní dřinu po zdravotní stránce?

Celé léto naprosto v pohodě. Až poslední týden na soustředění jsem při rychlostním tréninku, v součtu jsem naběhal pětačtyřicet stometrových sprintů, jsem si trochu odrazil nohy a cítím stehno, ale soustředění jsem s tím absolvoval, jen mám pořád nepříjemný pocit, proto si nechám nohu raději zkontrolovat u Pavla Koláře.

Na začátku srpna jsi měl dovolenou. Kde jste byli?

Týden jsme strávili s rodinou na Rhodosu. Už to bylo potřeba, jelikož první část přípravy mi dala hodně zabrat, takže jsem si užíval, že nic nemusím a odpočíval jsem. Snažil jsem se vyhýbat sportování, jen jsem si občas zakopal s Matesem.

A pak jsi ještě byl tři dny ve Vysokých Tatrách, že?

V červnu jsem svědčil na svatbě Martinu Bajčičákovi a tam jsem se domluvili, že se zase sejdeme. Pak jsme se s Jirkou Horčičkou a Ondrou Horynou v Oberhofu, bohužel vypadl Jakšík a vyrazili jsme. Martin Bajčičák tam zná každý kámem a byl výborným průvodcem. Udělali jsem tři pěkné túry třeba na rysy, ze Starého Smokovce přes Priečné Sedlo zpátky Smokovce, nebo na závěr kratší přes chata pod Soliskem a Mengusovské pleso. Moc jsem si to užili.

Co tě čeká v nadcházejících týdnech?

Teď testy v Liberci. Nejdříve výběh na Ještěd, ten bych měl absolvovat a pak je běh na kolečkových lyžích, ale o tom se rozhodne podle stavu nohy. Od 12. září bych měl být připraven na soustředění na první ledovec do Ramsau. Náplní bude lyžování ale i těžké intenzivní tréninky dole v běhu i na kolečkových lyžích. Pak trénink doma a znovu tunel v Oberhofu, v říjnu znovu ledovec a pak už se budeme chystat na sever

Těšíš se, že si zase zalyžuješ pořádně?

Budu rád, že nebudu omezený kilometrem v tunelu, ale bude záležet na podmínkách. Vždycky se po letní přípravě na ledovec těším, ale pak úpím, protože přechod z letních tréninku na lyže není úplně lehký a k tomu vždycky odpoledne dostaneme zabrat dole. Tyhle tréninky v září patří k nejtěžším co se týče únavy.

Co říkáš tomu, že jde tvůj syn Matyáš už do školy?

Moc se na to těšíme. Už máme doma velkého kluka. A asi jako každý rodič si říkám, ty jo, to není možné, že už je takhle velký a my tak starý (smích).

Kdy už jsme u toho stáří. Nedávno jsi oslavil Kristova léta. Jak se cítíš?

Zlom, že by se mi začalo trénovat hůř, jsem nepocítil. Když mi bylo 29, tak jsem byl na soustředění s Němci a druhý den při těžkém tréninku jsem si říkal, to je vidět, že jsem o rok starší. Teď mám období, že to jde týden super, týden hůř, takže žádný výrazný rozdíl jsem neviděl. Věk neřeším, jen si uvědomuji, že jsem po Magim (Jiřím Magálovi) druhý nejstarší v mančaftu.

Jak probíhají jednání o reprezentačních smlouvách?

Servis měl v jarních návrzích smlouvy mizerné podmínky, že bylo jasné, že to dělat nebude. My závodníci si uvědomujeme, že pokud nebudeme mít kvalitní servis, tak je nám forma k ničemu, když budeme mít podprůměrné lyže. Proto jsme se semkli a snažíme se to dostat tam, aby byl spokojený servis, nějak i my a až tohle bude, tak potom to půjde. Mám náznaky, že se to posouvá k lepšímu, tak uvidíme, ale to je na vyjednání dál. Máme v pátek informativní schůzku k organizaci zimní sezony, ale smlouvy se tam budou řešit asi jen okrajově.

Také tě čeká druhé soudní stání případu Tour de Ski.

Hlavním problémem případu je, že svaz podle mého nedělal co měl. Sice se za mě postavil, ale já jim mám těžce za zlé, že to stáhli a nebojovali do konce a zejména mi neřekli, že to stáhli a tím mě odřízli od všeho. To si hodně lidí vůbec neuvědomuje. Druhé jednání bude mnohem zajímavější, máme hodně svědků, tak snad to hodně věcí vyjasní.

Partneři

Cetelem - hlavní partner

Hortim

 

topfruit-140,.png


Dukla Liberec

Author

Fischer

ToKo

Alpina

LEKI

 SkiErg-concept2

VAVI